Laulukaare uus valguslahendus

Lauluväljaku Tuletorn  ja Raadiotorn said modernse valgustuse, mida esitleti avalikkusele 16. märtsi õhtul.
Kui eelmisel aastal sai moodsa valgustuse laulukaar ning peahoone, siis nüüd on pimeduse saabudes täies ilus nähtavad ka Tuletorn ja Raadiotorn, ehk siis valmis sai Tallinna Lauluväljaku laulukaare kompleksi valguslahendus.
 

 
„Juba peamaja ning laulukaare valgustustöid ette võttes oli selge, et samal põhimõttel peame lahendama Tuletorni ja Raadiotorni esile tõstmise,“ ütles Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja, „nüüd on tööd lõpetatud ning terviklikku tulemust võib igaüks tulla hämaruse saabudes nautima. Eesti üks sümboolsemaid objekte on saanud endale väga väärika täienduse. Samuti tõstab valgustuse suurendamine ala üldist turvalisust.“
 
Saareoja lisas, et uus valguslahendus võib saada tulevikus Lauluväljakul toimuvate ürituste oluliseks osaks. „Meie võimekad prožektorid ning moodsad juhtimissüsteemid on pannud juba valguskunstnike mõtted täiskäigul tööle ning olen kindel, et kui kontserdid ja etendused saavad taas osaks meie igapäeva elust, näeme seal erakordselt põnevaid valgusmänge.“
 
Tööd teostanud ettevõtte RGB Baltic OÜ juht Peeter Randväli tundis rõõmu, et on saanud anda panuse Lauluväljaku arengusse. „Sarnaselt peahoone ja laulukaare valgustusele tegime ka nüüd väga põhjaliku eeltöö, et tulemus oleks maksimaalse kvaliteediga. Tegemist on meie riigi ühe visiitkaardiga ning iga detail peab siin paigas olema. Loodan, et laulukaare kompleks on eeskujuks ning järjest enam hooneid saab arhitektuuri rõhutava valgustuse võrra rikkamaks. Eestis on päris palju pimedat aega ning sellised valguslahendused teevad inimestele rõõmu.
 
Tallinna Lauluväljaku laulukaare kompleksi valguslahenduse teise etapi teostamine läks maksma 23 000 eurot. 2020. aasta jaanuaris valmis laulukaare ning peahoone valguslahendus. Mõlema etapi tööd teostas ettevõte RGB Baltic OÜ.