Koha lugu
Hea külastaja!
 
Tallinna Lauluväljakul on Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamisel märgiline koht. Just siit said alguse enneolematud öölaulupeod – laulev revolutsioon.
 
Kogu selle ajastu ning sündmuste mälestuse jäädvustamiseks loodi Tallinna Lauluväljaku laululava majja Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 30ndaks juubeliks 2021. aasta augustiks külastuskeskus. Külastuskeskuse idee ja eesmärk on pakkuda ainulaadset harivat-elamuslikku ajaveetmise võimalust Eesti kultuuri maamärgina ja laulva revolutsiooni hällina tuntud kohas.
 
 
 
Tallinna lauluväljak on eriline paik. Ühe väikese rahva sümbol, mille eksimatult äratuntav laulukaar kõrgub majesteetlikult, ent ometi piisavalt tagasihoidlikult. Taustaks meri, mis iseloomustab vabadust, pärituult, üha edasi purjetamist. Eriline paik, kust on alguse saanud palju fenomene, mis kõnelevad ühtsusest ja vaimu tugevusest. 
 
Siit on alguse saanud tänapäevane laulupidude kultuur: üle üheksakümne aasta on alal toimunud üldlaulupeod. Siin on kinnistunud laulupidude juurde käivad traditsioonid: rongkäik, peokõned, laulupeotuli, rahvariided. Tänase laulukaare all on saanud alguse noorte laulupeod, mis toimuvad 1962. aastast iga viie aasta tagant. 
 
Laulupeod on meie rahvaga juba piisavalt kaua kaasas käinud, et olla identiteedi loomulik osa. Polegi tähtis, kas osaleda peol lauljana või pealtvaatajana või jälgida seda videopildi vahendusel, see tunne on igal juhul selgelt tajutav. Ühislaulmine alati liidab. Liidab nii tugevalt, et on muutnud ajaloo kulgu. Siit sai alguse laulev revolutsioon. 1987. ja 1988. aastal toimunud öölaulupeod andsid nimetuse kogu Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise vägivallatule perioodile. 
 
Iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi algusaastatel lauluväljakul toimunud kontserdid avasid tee suurüritustele, millel esinevad maailmanimega rahvusvahelised staarid. Just siin toimus 1996. aastal Baltimaade esimene välismaise sooloartisti Bryan Adamsi kontsert. Tegemist oli tõelise plahvatusega mõttemaailmas – kõik hakkas järsku tunduma võimalik – ning professionaalse kontserdikorralduse majandusharu oligi sündinud. Tänu meie ettevõtjate julgusele ning töökusele on just lauluväljakul üles astunud selle maailma vägevaimad staarid.
 
Lauluväljak näituseväljakuna on olnud mitmekesiste näituste, laatade ja teiste väljapanekute koht alates Eesti Vabariigi ajast tänapäevani välja. Igal aastal saab siin alguse kevad, kui linnapargis uudistatakse tärkavat loodust, suvi, kui kostab hea muusika ja melu, sügis, kui kolletaval pärnaalleel on kaunis jalutada, talv, kui maa kattub lumega ja mäeala rõõmsate kelgutajatega.