Suur Kobarmess ja emadepäeva üritus "Kallile emale!" Lauluväljakul

Sel laupäeval ja pühapäeval kell 11.00-18.00 toimub Tallinna Lauluväljakul Tallinna kobarmess, mis koosneb viiest teemamessist ja heategevuslikust emadepäevast Kallile emale! Oodatud on igaüks, sissepääs on kõigile tausta! Messi pidulik avamine toimub kell 11.45 Tallinna kobarmessi pealaval. Messi ajakava www.kobarmess.ee 
  
 Tegemist on Eesti messimaastikul esmakordselt toimuva sedavõrd mastaapse erinevaid valdkondi koondava ühise suursündmusega. Tallinna Lauluväljaku välialas toimuvad samaaegselt toidumess, tervisemess, peomess, aiandusmess ja automess. Lauluväljaku 2. korrus on pulmamessi päralt. Messiala kogupindala on 150 000 m2. Koguperesündmusel on rajatud ka suur mängumaa.
   
Viies messialas toimub palju põnevat tegevust. Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on tervisemessi alasse rajanud suure ja sisuka terviseala, kus osalevad: 
Tallinna Koolitervishoid nõuannetega laste tervise kohta ning OÜ Tallinna Perearstikeskus nõuannetega erinevate terviseprobleemide tekkel. AS Ida-Tallinna Keskhaigla telgis jagatakse nõuandeid kõige pisematele – imikute emadele imetamise nõustamisel, samuti jagavad nõuandeid taastusravi arst ja erinevate erialade spetsialistid erinevate terviseprobleemide kohta. Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinik on messil müoopia varase avastamise skriiningbussiga, kus nägemisteravust kontrollitakse 7-17 aastastel lastel. Vähiliitu esindavad skriiningbussid rinnavähi, eesnäärmevähi, nahavähi avastamiseks ning C-hepatiidi diagnostika buss. Tallinna Kiirabi jagab messikülalistele teavet ja flaiereid, millal haigestumisel pöörduda perearsti poole ja millal kutsuda kiirabi. Samuti viiakse läbi praktiline õppus elustamisvõtetest. Tallinna Psühholoogiline Kriisiabi pakub vaimse tervise telgis kohtumisi psühholoogide, psühhoterapeutide ja vaimse tervise valdkonna vabatahtlikega eesti, vene ja ukraina keeles. Mittetulundusühing Eluliin tutvustab vabatahtlike tegevust Eluliini emotsionaalse toe telefonidel. Eluliin korraldab ukrainakeelse Liniya zhyttya loomist ja kaasab selleks ukrainakeelseid vabatahtlikke.
Koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga toimub messi teisel päeval 8. mail Tallinna Lauluväljakul suur heategevuslik emadepäev “Kallile emale!” Lavale astuvad laulukoolid ja koorid, kellega koos esinevad Uku Suviste, Laura Põldvere, Hanna-Liina Võsa, Mariliis Jõgeva, Gerli Padar ja Camilla. Emadepäeva kontserdi lõpetab Lottemaa suur hitikontsert! Kallile emale! missioon on väärtustada ja tunnustada emarolli mitmekülgsust, olulisust ja ka keerukust ning pöörata tähelepanu Eesti emade vaimsele heaolule ja tervisele.
   
Autoga saabujatele infoks, et kuna peale Pirita teel peale uuendusremonti suursündmuste ajal enam parkida ei saa, siis korraldaja on rajanud suured parklad Lauluväljakul kaare alla, kuhu pääseb Oru autoväravast saabudes.
   
Messi ajakava www.kobarmess.ee 
   
Tere tulemast Tallinna kobarmessile!
     
 
Outdoor_reklaam.jpg