Noored robootikud panid Lauluväljakul aknad elama ja liikuma

Tallinna Lauluväljaku kassamajade akendel on võimalik vaadata noorte robootikute oskustest sündinud varjude teatrit. Projekt sai teoks koostöös Kose Huvikooli robootika- ja kunstiosakonnaga.
  
Kose Huvikooli robootika- ja kunstiosakonna eestvedamisel toimunud 14-18-aastaste õpilaste projektipäev “Tallinna Lauluväljaku liikuvad aknad” päädis jõulunädala alguseks Lauluväljaku kassamaja akende praktilise dekoreerimisega. Kolmekümne kahe õpilase koostöös tekkinud varjuteatri lugu saab näha Tallinna Lauluväljakul Mäe värava, Oru värava ja Mere värava kassamajade akendel.
  
„Oleme võtnud eesmärgiks tuua Lauluväljakule võimalikult palju eriilmelisi huvitavaid projekte ning suurt tähelepanu pöörame just noorte kaasamisele,“ ütles Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja, „samuti on mul väga hea meel, et meie koostöö huvi- ja kunstikoolidega üha tiheneb ja laieneb ning saame pidevalt pakkuda Lauluväljaku külastajatele põnevaid uusi elamusi. Tuleb tunnistada, et just pandeemiast tingitud ürituste vähesus on andnud hoogu ja tähelepanu pööramiseks ka muudele tegevuste toomisele Lauluväljakule.“
   
"On väga oluline, et õpitut saab kohe praktiseerida reaalses linnaruumis ning noored näevad, kuidas nemad mõjutavad visuaalsed linnakeskkonnda,“ ütles Kose Huvikooli õpetaja ja projekti koordinaator Margit Mikk.
  
Noortele meeldis projekt väga. Rõhutati, et tänu meeskonnatööle saadi uusi sõpru kõrvalt koolidest, tekkis soov tulla huvikooli kunsti ja robootikat õppima. Eriti tähtsaks peeti asjaolu, et õppimine sai kohe praktilise väljundi Tallinna Lauluväljaku kassamajade akende dekoratsioonidena.
  
Projektipäeval osalesid noored Kose Gümnaasiumist, Ardu Koolist, Oru Põhikoolist ja Kose Huvikoolist. Päev sisaldas ainetevahelist lõimitud õppimist ning võimaldas praktiseerida meeskonnatöö oskusi. Õpilastele näidati, kuidas eluliselt lõimuvad kunst, robootika, füüsika, matemaatika ja geodeesia.
  
Projektis tegid koostööd: Eesti Teadushuvihariduse Liit, Kose Vallavalitsus, Kose Huvikool, Digipurk OÜ, Kunstistuudio Loel, Kose Kunstikeskus, Digiprint OÜ ja SA Tallinna Lauluväljak.