Lauluväljaku Külastuskeskus – AVATUD!

31. augustil avatati Tallinna Lauluväljaku värskelt valminud külastuskeskus.

Külastuskeskus pakub ajalugu, lugusid ja põnevaid avastamisi kõigile -  ajaloohuvilistele, muusikahuvilisele, kui ka lastele, kes saavad joonistada näiteks suurte pliiatsitega suurele seinale ja mängida ka nuputamise mänge.
 
Eesti Vabariik tähistas äsja 20. augustil oma iseseisvumise taastamise 30. aastapäeva. Tallinna Lauluväljakul on selles väga märgiline koht. Toimusid siin ju toonaste võimude poolt taunitud rahvuslikud kogunemised, kus räägiti eesti rahva iseseisvusest, tehti muusikat ning toetati kogu liikumist – öölaulupeod, laulev revolutsioon jpm.
Kogu selle ajastu ning sündmuste mälestuse jäädvustamiseks luuakse Tallinna Lauluväljakule külastuskeskus, mille idee on pakkuda ainulaadset harivat-elamuslikku ajaveetmise võimalust Eesti kultuuri maamärgina ja laulva revolutsiooni hällina tuntud kohas.
 
Siin saab tajuda laulupidude rolli meie kultuuri- ja ajaloos, tunnetada laulva revolutsiooni ajastu vaimu ja avastada lauluväljaku põnevat kohaajalugu.

Tulevikus on siin võimalik läbi viia haridusprogramme kooliõpilastele, korraldada kohtumisõhtuid laulupidude ja laulva revolutsiooni sangaritega ning korraldada temaatilisi näitusi.
 
Lauluväljaku Külastuskeskuse valmimine on järjekordne samm, et inimestel oleks põhjust Lauluväljakut külastada ka suurürituste välisel ajal.
„Oleme võtnud eesmärgiks arendada Lauluväljaku alal mitmekesiseid võimalusi meeldivaks ja kasulikuks vaba aja veetmiseks. Töötame selle nimel, et igal aastaajal ning iga ilmaga oleks linnarahvale ja linna külalistele midagi huvitavat pakkuda. Loomulikult ootame lähitulevikus ka turismi taastumist, et kaugetele külalistele lauluväljaku, laulva revolutsiooni ja laulupidude lugu rääkida,“ ütles Lauluväljaku juhataja, Urmo Saareoja.
 
Külastuskeskuse info siit: https://lauluvaljak.ee/kulastuskeskus/et