Laulukaart püüti tahtlikult põlema süüdata

Teisipäeva, 29. septembri hilisõhtul kella 23 paiku sisenes Tallinna Lauluväljaku territooriumile inimene, kel oli teadlik kavatsus laulukaare süütamiseks. Süütaja sai oma teo käigus ka ise põletushaavu ning Lauluväljakule hetkel teadaoleva info põhjal esitles end kohale saabunud päästjatele kui põlengu kustutaja. Territooriumi valvekaamerad on kogu süütaja tegevuse salvestanud.
„Esiteks saan kinnitada, et laulukaare laudisest on süütamises saanud kannatada suhteliselt väike osa,“ ütles Lauluväljaku juht Urmo Saareoja, „See ei pisenda aga sugugi fakti, et inimene tuli kohale kindla mõttega meie rahva üht sümbolobjekti hävitada. Tegemist on erakordselt häbitu teoga, mille muudab veel eriti jälgiks asjaolu, et süütaja esitles end põlengu kustutajana.“
„Tõenäoliselt tuleb süütajale halva üllatusena, et Lauluväljaku ala jälgivad valvekaamerad, mis on kogu tema tegevuse salvestanud: territooriumile sisenemise, teekonna laulukaare alla, kaasasolevast kanistrist süütematerjali valamise, süütamise, põletushaavade saamise ning päästeteenistuse saabumise. Seega puudub igasugune kahtlus tema tegevuse eesmärkide osas,“ lisas Lauluväljaku juht.
Saareoja sõnul suheldakse täna Päästeameti ning politseiga, et asjade ametlik käik võimalikult kiiresti edeneks. „Samuti peame nõu ehitusekspertidega saamaks hinnangut laulukaare kahjustuste tõsidusele ning selgitame välja kui põhjalikud parandustööd tuleb ette võtta. Praegu on veel vara öelda, milliseks kujuneb nende maksumus ning millal jälle kõik korda saab. Turvalisuse tagamiseks piirame hetkel külastajate ligipääsu laulukaare alla,“ ütles Saareoja.
„Järgmise sammuna kutsun kokku töörühma, mis hakkab analüüsima Lauluväljaku turvalisuse tagamist. Olen siiani kaitsnud kõikjal seisukohta, et kogu territoorium peab olema 24/7 avatud, looduse nautimiseks, sportimiseks, vaba aja veetmiseks. Nüüd aga peame võtma aja maha ja kaaluma – uskumatu, et pean seda ütlema – kuidas oma objekte pahatahtlike inimeste eest kaitsta,“ nentis Lauluväljaku juht Urmo Saareoja.